• 0212 255 84 94
  • info@sadrazamkemal.com

Osmanlı dönemin ihtişam ve sosyal yaşamının en canlı yaşandığı yer olan Sadabad yeniden ortaya çıkarılıyor. Şarkılar söylenmiş, aşıklar düşen mendillerin peşinden gitmiş, kürekler çekilmiş, Osmanlının özellikle son döneminde sosyal yaşamın en aktif bir şekilde yaşandığı merkezlerden birisi olmuş…  Saraylarla, kasırlarla, şelaleler, mermer havuzlar, kuğulu göl ile dönemin cazibe merkezi haline gelmiş… Bir şehrin tarihi İstanbul gibi yüzyıllara dayanınca, o şehri oluşturan semtler de farklı kültürlere, kulaktan kulağa yayılan hikayelere, tarihi kişiliklere de dayanıyor. Mesela Haliç'in kenarında, memelerinden, kadınların sütünü çoğaltan, bereketli sular akıtan bakır heykel nedeniyle semtin adı Sütlüce olarak kalıyor.

Osmanlı devrinde, Sadrazamlar Sütlüce'nin olduğu yerde envai çeşit eğlenceler düzenlemişler, haremler kurup sandal sefaları yapmışlardır. İkbal zamanında, sadrazamlar burada köşkler inşa ettirmiş;  üstelik, süt banyoları dahi yapmışlar. Sadrazam Kemal 35 yılı aşkın süredir Osmanlıdan bu yana gelen tarihi sürdürmektedir. İsmini ve mutfağını buralarda yaşamayı seçen Sadrazamlardan almıştır. Türkiye'de ve İstanbul'da birbiri ardına bir sürü yabancı mutfağa ait restoran açılırken, Türk mutfağının araştırıcı, zenginleştirici yönde geliştiren yeni jenerasyonun kendi mutfağından kopmamasını sağlayan bu mekan yeni ismi Sadrazam Kemal Restaurant ile geçmişte verdiği hizmetini modern şubesi ile sürdürmeye devam etmektedir.

Sadrazam Kemal Tarihi yansıtan yemeklerini size yeni tarih kokan Sütlücenin Haliç kıyısında sunmaktadır. Sol tarafımızda eski Sütlüce Mezbahası'nın yerine inşa edilen Dünyanın ikinci büyük kongre merkezi, az gerisinde Koç Müzesi, sağ tarafında Türkiye'nin en büyük açık hava müzesi Miniatürk parkı, karşısında mistik manzarasıyla Pierloti… Sadrazam Kemal Restaurant arkadaşlarınızın ve aileniz ile Haliç kıyısındaki tarihi semtlerde ve mekanlarda geziler yaparken sabah brunçh ile başlayıp öğlen yemeklerinizde de sizinle birlikte olmaktadır. Gününüz nerede başarsa başlasın Altın boynuzda güneşin batışı ve fasıl eşliğinde hem tarihe yolcululuk yapacak, hem de tarihi lezzetleri tatma fırsatı bulacaksınız.Copyright © 2017 - Sadrazam Kemal

Yukarı Çık